Moudrost psychopatů

Kevin Dutton, Miroslav Černý

%
Audiokniha Moudrost psychopatů - Miroslav Černý, Kevin Dutton

MP3 ke stažení

295 Kč 266 KčCena vč. DPH

Žánr Psychologie
Edice HODNOTY

Svatí, špioni a sérioví vrazi
Fascinující cesta do myšlení psychopatů.
Psychopati bývají nebojácní, sebevědomí, okouzlující, bezohlední a soustředění na cíl, což jsou vlastnosti jak ušité na míru úspěchu v 21. století. Mají skvělé mimikry, takže odhalit jejich toxicitu není na první pohled jednoduché. A odpoutat se od nich je o to těžší.
Známý oxfordský psycholog Kevin Dutton s pomocí nejnovějších metod zobrazování mozku a rozvíjejících se neurověd dokazuje, že ne všichni jsou ale nebezpeční. Na rozdíl od svých temných kolegů využívají totiž své schopnosti ve prospěch druhých a jsou užiteční. Pro mnohé tak bude s podivem, že brilantní neurochirurg, postrádající empatii, má se sériovým vrahem, jenž zabíjí pro potěchu, společného víc, než bychom si chtěli připustit, a že lupič na spoře osvětleném parkovišti může být stejně ledově klidný jako ten nejúspěšnější podnikatel.
O této často mylně chápané diagnóze referuje Dutton na základě svých odvážných úvah i výsledků originálních vědeckých výzkumů, přičemž debatuje s šílenými kriminálníky v přísně střežené psychiatrické jednotce, připíjí si s jedním z nejúspěšnějších světových podvodníků, podstupuje transkraniální magnetickou stimulaci, aby na vlastní kůži zažil, jaké to přesně je dívat se na svět očima psychopata.

AUDIOKNIHU DOPLŇUJÍ NÁZORNÉ GRAFY - KE STAŽENÍ ZDE


 


Autor Kevin Dutton
Interpret Miroslav Černý
Vydavatel Tympanum
Celková délka 08:24:00
Vydáno 2021