Boží bojovníci

Andrzej Sapkowski, Ernesto Čekan

%
Audiokniha Boží bojovníci - Ernesto Čekan, Andrzej Sapkowski

MP3 ke stažení

548 Kč 493 KčCena vč. DPH

CD MP3

598 Kč 538 KčCena vč. DPH

Žánr Fantasy, Historie, Humor
Série Husitská trilogie #2

Druhý díl z Husitské trilogie je opět směsí rytířské romance, historického fantasy románu a napětí, okořeněného velkou dávkou humoru od mistra polské fantasy.
Nastal rok páně 1427. Papež Martin V. vydal bulu Salvatoris omnium, ve které proklamoval nutnost další křížové výpravy proti českým kacířům. Ve šlépějích myšlenek Viklefa a Husa věří nástupci Jana Žižky v pravdu a vítězství kališníků a hrdě vzdorují postupující kruciátě.
V druhém díle trilogie mladý šlechtic Reinmar z Bělavy pokračuje v pátrání po vrahovi svého bratra Peterlina, zdokonaluje se v lékařském umu, rovněž pak čarodějném. Věnuje se také, pokud zrovna nezpytuje svědomí v žaláři nebo se neúčastní krutých bojů na straně kališníků, i něžnému pohlaví. Společně se svým přítelem Šarlejem hledají cestu, jak pomocí magie vrátit jejich záhadného druha Samsona zpět do jeho světa. Napětí panující v českých zemích se ale stále zvětšuje. A šíří se zvěsti. Temné zvěsti. A jsou stále blíž, stejně jako tajemný šedý pták zedníček, kterému se ve Slezsku říká pomurnik. Volání černých jezdců Adsumus! se opět rozléhá krajinou.
A co na to Praha? Praha páchne krví...
Chcete se zdokonalit v latině nebo se jen ujistit, že rozumíte všemu, co jste slyšeli? Pro všechny fanoušky Reinmara z Bělavy máme latinsko – český slovník

 
Tympanum vydalo 1. díl Husitské trilogie – Narrenturm a chystá i závěrečný díl – Lux Perpetua.

 
 


Autor Andrzej Sapkowski
Interpret Ernesto Čekan
Vydavatel Tympanum
Překladatel Stanislav Komárek
Celková délka 27:00:00
Vydáno 2022