Zločiny s pečetí modré krve

Vlastimil Vondruška, Jan Hyhlík

%
Audiokniha Zločiny s pečetí modré krve - Jan Hyhlík, Vlastimil Vondruška

MP3 ke stažení

799 Kč 719 KčCena vč. DPH

Žánr Historická detektivka
Edice PROSTÁ ČETBA
Série Letopisy královské komory

EDICE PROSTÁ ČETBA
Speciální edice na přání posluchačů. Bez hudebních předělů a podkresů. Soubor sestavil Vlastimil Vondruška.
Jiří Adam z Dobronína
Zločiny s pečetí modré krve
 

 
Boskovická svodnice – čte Jan Hyhlík
Královský písař Jiří Adam z Dobronína se vydává z vyššího povolání na Moravu. V Boskovicích tou dobou dojde k podivné smrti snoubenky mocného pána Kryštofa z Boskovic, panny Žofky. Záhy se ukáže, že Žofka nebyla první ženou pána z Boskovic, která zemřela za podivných okolností.
Velhartické pastorále– čte Jan Hyhlík
Jiřího Adama z Dobronína zavede případ na hrad Velhartice, kde byly v časech krále Jiřího z Poděbrad na čas uloženy české korunovační klenoty. A jak se zdá, v oné době se stalo něco, co ještě po desetiletích vede zasvěcené k tomu, aby vraždili.
           
Otrávený pohár – čte Jan Hyhlík
Královského písaře Jiřího Adama z Dobronína pozve rakovnický hejtman Jindřich z Vřesovic na svatbu na hrad Krakovec. Jindřich a Jiří Adam spolu v mládí studovali a i po dlouhých letech se stále považují za důvěrné přátele, což je v nejistých časech panování krále Ferdinanda I. Habsburského vzácnost. Během oslav kdosi otráví ženicha. A záhy dojde k další vraždě. Motiv je zdánlivě jasný, stejně jako vrah. Přesto Jiřímu Adamovi na celém případu cosi nehraje...
 
Smrt mučednice – čte Jan Hyhlík
Nejvyšší hofmistr Zdeněk pozve do Posázaví na svůj hrad Šternberk divadelní společnost, aby sehrála pro panovníka představení o umučení svaté Doroty. Ferdinand I. Habsburský se vrací z Vídně do Prahy, protože se chystá zemský sněm a královna Anna vyjádřila přání svého muže překvapit a sama pro něj divadelní hru napsala. Jenže herečka, která měla ztvárnit mučednici, zemře doopravdy. Jiří Adam z Dobronína , který je na hradě také hostem, se pouští do diskrétního vyšetřování případu.
 


Autor Vlastimil Vondruška
Interpret Jan Hyhlík
Vydavatel Tympanum
Celková délka 22:25:00
Vydáno 2022