Lux Perpetua

Andrzej Sapkowski, Ernesto Čekan

%
Audiokniha Lux Perpetua - Ernesto Čekan, Andrzej Sapkowski

MP3 ke stažení

498 Kč 448 KčCena vč. DPH

CD MP3

548 Kč 493 KčCena vč. DPH

Žánr Fantasy
Série Husitská trilogie #3

Nikdo nezná slitování. Vraždí se ve jménu Páně. 
Závěrečný díl Husitské trilogie je opět směsí rytířské romance, historické fantasy a napětí, okořeněného humorem a ironií polského mistra.
„ Oj, ojojoj, blíží se, vzácní páni a drazí posluchači, blíží se den hněvu, den neštěstí, den slz. Blíží se den soudu a trestu. Jak stojí v epištole Janově: Antikrist přijíti má, odkudž známe, poslední hodina jest. Blíží se konec světa a konec veškerého jsoucna… Jinými slovy: není, kurva, dobře.“
 

Reinmar z Bělavy řečený Reynevan žije v kruté a nebezpečné době, kdy Slezsko a Čechy pustoší křížové výpravy i husitské spanilé jízdy, kdy nikdo nezná slovo „slitování" a ve jménu Páně jsou vražděny tisíce nevinných. Reynevan ještě stále věří v náboženskou obrodu a stojí na straně Husových stoupenců – a to i tehdy, když se dopouštějí nelidských zločinů. On, lékař a idealista, se musí stát špehem, vrahem a nelítostným mstitelem. Černí jezdci v čele s Birkartem von Grellenortem sledují své temné zájmy podporované i prastarou magickou neufrou, Pomurnikovou nevlastní matkou, a společně s vlivným Biskupem Konrádem razí nemilosrdnou cestu…
 
Podaří se Reinmarovi zachránit svou milou Juttu? Nalezne Samson Medák cestu do svého světa? Existuje bájný golem, sen, zaujetí, posedlost Radima Tvrdíka, a kdo je žena vonící rozmarýnem?  Popatřte jen, kterak světlo zemi zalévá, line se z nebes září zlatojasnou. Takové je to světlo… Lux perpetua.
 
V závěrečném dílu historické fantasy trilogie odehrávající se v době husitských válek se opět mísí historické události s magií a fikcí, vylíčené košatým jazykem okořeněným ironií.
 


Autor Andrzej Sapkowski
Interpret Ernesto Čekan
Vydavatel Tympanum
Překladatel Stanislav Komárek
Celková délka 24:00:00
Vydáno 2023