Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela

Robert Ervin Howard, Jiří Schwarz

%
Audiokniha Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela - Jiří Schwarz, Robert Ervin Howard

MP3 ke stažení

248 Kč 223 KčCena vč. DPH

CD MP3

348 Kč 313 KčCena vč. DPH

Žánr Fantasy
Série Barbar Conan #3

BARBAR CONAN JE ZPĚT
Jeden z otců fantasy přivádí neohroženého Conana na bitevní pláň, kam spěchá na pomoc svým spojencům. Je to však zrádná past.
 
Království Aquilonské.
Sem přišel Conan, zvaný Cimmeřan, černovlasý a zachmuřený, s mečem v pěsti, zloděj, pobuda a rváč, který choval v srdci velké smutky, sny a radosti, aby srazil zářící trůny světa pod podrážky svých zaprášených sandálů…“
 
Příběhy Conana z Cimmerie, neohroženého, přímočarého hrdiny jsou právem jsou řazeny do zlatého fondu světové literatury. Dodnes je čtou miliony čtenářů a Conan stále ožívá v pracích dalších a dalších autorů.
 
Povídka Meč s fénixem je Howardovým prvním vydaným textem o Conanovi. Vznikla přepsáním dříve nepublikovaného příběhu Touto sekyrou já vládnu s jiným autorovým hrdinou – králem Kullem. Otištěna byla v časopise Weird Tales roku 1932.
 
Povídka Šarlatová citadela patří k Howardovým raným textům o Conanovi. Napsána byla v létě roku 1932 a posléze otištěn v lednovém čísle časopisu Weird Tales roku 1933.
Conan zde vyjíždí s pěti tisíci nejstatečnějších aquilonských rytířů na pomoc králi Amalrusovi, jehož království Ophir ohrožuje Strabonus, vládce království Koth. Na rovině Shamu však Conan zjišťuje, že se proti němu oba králové zrádně spikli.
 
 


 


Autor Robert Ervin Howard
Interpret Jiří Schwarz
Vydavatel Tympanum
Překladatel Jan Kantůrek
Celková délka 03:50:00
Vydáno 2023