Lidé lži

Morgan Scott Peck, Miroslav Černý

%
Audiokniha Lidé lži - Miroslav Černý, Morgan Scott Peck

MP3 ke stažení

428 Kč 385 KčCena vč. DPH

Žánr Psychologie
Edice HODNOTY

Fascinující pohled na lidské zlo
Americký psychiatr předkládá originální pohled na letitý problém lidského zla. Nedostatek vnitřní integrity a nejistota nás nutí podvádět druhé, žít ve lži a obelhávat sami sebe i druhé.
 
Uzavíráme smlouvu s ďáblem, aby nás ochránil před sebou samými? ptá se americký psychiatr. A klade si otázku, kde tkví samotná podstata lidského zla. Na příkladech ze své psychiatrické praxe demonstruje průvodní jevy zla v každodenním životě. Vypráví o chlapci, který se nemůže vyrovnat se sebevraždou staršího bratra, o úspěšném muži středního věku, jenž propadne znepokojujícím utkvělým myšlenkám, o dospívajícím mladíkovi, jehož dusí pokrytecky spořádané rodinné prostředí. Nedostatek vnitřní integrity, předsudky a nejistota nutí tyto lidi podvádět druhé, žít ve lži a obelhávat sami sebe. Obětují i druhé, aby ochránili obraz vlastní dokonalosti.
Nahrávka vznikla podle knihy M. Scott Pecka Lidé lži vydané nakladatelstvím Portál v roce 2018. Copyright © 1983 by M. Scott Peck, M.D. Z anglického originálu People of the Lie přeložili Petr Mikeš a Eva Krejčová.  Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s Nakladatelstvím Portál, 2023. www.tympanum.cz, www.soundguru.cz


 


Autor Morgan Scott Peck
Interpret Miroslav Černý
Vydavatel Tympanum
Překladatel Petr Mikeš, Eva Krejčová
Celková délka 11:35:00
Vydáno 2023