Nenásilná komunikace

Marshall B. Rosenberg, Miroslav Černý

%
Audiokniha Nenásilná komunikace - Miroslav Černý, Marshall B. Rosenberg

MP3 ke stažení

369 Kč 332 KčCena vč. DPH

Žánr Populárně-naučná, Psychologie
Edice HODNOTY

Klíč k tomu, jak řešit spory ne prostřednictvím síly, ale s porozuměním.
 

Psycholog Marshall B. Rosenberg vypracoval metodu nenásilné komunikace, již lze použít nejen v blízkých vztazích, ale také ve výchově, vyjednávání či politických konfliktech.
 
Americký psycholog Marshall B. Rosenberg vypracoval v šedesátých letech minulého století metodu nenásilné komunikace. Při jejím objasňování vychází z toho, co je jejím opakem. Je to například moralizující posuzování, které naznačuje pochybení na straně lidí, kteří nejednají v souladu s našimi hodnotami. Je to i klasifikování a souzení druhých. A je to i srovnávání se s jinými lidmi, které je podle psychologa Greenburga tou nejzaručenější cestou, jak se cítit mizerně. Rosenbergova metoda je založena na naslouchání sobě i partnerovi, ochotě vnímat potřeby a pocity vlastní i druhého. Tato metoda pomáhá překonávat navyklé vzorce v jednání s ostatními, napomáhá k řešení konfliktů a rozvíjí vztahy založené na úctě a spolupráci. 
Nahrávka vznikla podle knihy Marshalla B. Rosenberga Nenásilná komunikace – řeč života  vydané nakladatelstvím Portál v roce 2022
Vydáno ve spolupráci s nakladatelstvím Portál

DOPROVODNÝ MATERIÁL KE STAŽENÍ


 


Autor Marshall B. Rosenberg
Interpret Miroslav Černý
Vydavatel Tympanum
Překladatel Norma Garcíová a Miroslav Záleta
Celková délka 07:50:00
Vydáno 2023