Barevný závoj

William Somerset Maugham, Otakar Brousek, Klára Suchá

%
Audiokniha Barevný závoj - Otakar Brousek, Klára Suchá, William Somerset Maugham

MP3 ke stažení

368 Kč 331 KčCena vč. DPH

CD MP3

368 Kč 331 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Romantika, Společenský román
Edice PERLORODKA

Přerod povrchní krásky v pokornou a chápavou ženu

Příběh dívky z anglické lepší společnosti, která se bez lásky provdá za lékaře. Vzrůstající odcizenost manželů se však začne drolit v centrální Číně, kde oba pomáhají při  epidemii cholery. Z povrchní ženy se stává pokorná a chápavá bytost.
Příběh, který vtáhne a pohltí. Sebestředná Kitty z anglické lepší společnosti se bez lásky provdá za lékaře a odcestuje s ním do britské koloniální Číny. Kittina absence citu manžele stále více odcizuje. Po odhalení Kittiny nevěry pár společně odjíždí do centrální Číny, kde vypukla cholera. Všudypřítomnost smrti, boj s epidemií a obětavost řady lidí, které Kitty potkává, ovlivní vzájemný vztah manželů i osobnost ženy, která se proměňuje v pokornou bytost plnou pochopení pro druhé lidi. Autor je mimořádný vypravěč, který mistrovsky postihuje psychologii postav. Dokáže rozehrát silný příběh s hlavní hrdinkou, kterou nejdříve nesnášíte a nakonec si ji zamilujete.
 Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | Celková délka 7 hodin 40 minut
Nahrávka vznikla podle knihy Williama Somerseta Maughama Barevný závoj vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2023. Copyright © by The Royal Literary Fund. Originally published under the title THE PAINTED VEIL. Z anglického originálu The Painted Veil, vydaného nakladatelstvím Vintage Books v Londýně v roce 2001, přeložil Pavel Pokorný. Translation © Pavel Pokorný, 2017. Čtou Klára Suchá, Otakar Brousek. Režie Izabela Schenková. Zvuk Tomáš Pernický. Vyrobil Český rozhlas a studio Soundguru.  Cover design a úprava obalu pro CD Kristýna Pokojová. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor, s. r. o., 2024. 
 


Autor William Somerset Maugham
Interpreti Otakar Brousek, Klára Suchá
Vydavatel Tympanum
Celková délka 07:40:00
Vydáno 2024